Hakkımızda

 Anasayfa / Özel Okullar, Kamu Kurumları, Oteller İçin Yazılımlar
Ncs Net Computer

NCS Net Computer Türkiye'de kullanıcıların yazılım ihtiyaçlarını dünya standartlarında ürünlerle karşılamak üzere 1990 yılında Ankara da çalışmalarına başlamıştır. Kaliteli ürünler üretmek için sektörel bazda uzmanlaşmanın gerekliliğine inanan NCS Net Computer, yaptığı anketler ve araştırmalar sonucunda kamu ve okul sektörüne yönelmiş ve bu sektörün ihtiyaçlarını karşılamak üzere Türkiye'nin tüm coğrafi bölgelerinde bayi yapılanması kurarak aşağıdaki ürünleri piyasaya sürmüştür.

1990 yılında okulların ve kamu kurumlarının maaş bordrosu basım hizmetini yürütmek için Bilgi işlem hizmetleri vermeye başlamıştır. Bu amaçla Memur Bordrosu program paketi yazılmış, okulların ve kamu kurumlarının bordro basım hizmetleri için programı kendi bünyesinde de kullanmaya başlamıştır, bu özelliği ile yazılımını yaptığı programı kullanan ender firmalardan birisidir.

NCS Net Computer, Kamu kurumlarının maaş bordrolarının basım hizmetlerini de yürütmüş halen destek hizmeti devam etmektedir. Alt yapısı güçlü bir ürün ortaya çıkaran NCS Net Computer, dolayısıyla Türkiye'nin en büyük bordro yazılım paketini hazırlamıştır. Aynı ürünün diğer devlet kurumları için (hastane, sağlık ocakları, adli kurumlar, bayındırlık, tarım ve köy işleri. vb.) birimli memur bordrosu ve kamu kurumlarında çalışan sözleşmeli memurlar için sözleşmeli memur bordrosu versiyonları hazırlanmıştır.

1991 yılında Robot Memur programı yazılmıştır, bu program paketi profesyonel yazılım ekibi, deneyimli müdür yardımcıları ve mutemetlerin bilgileri doğrultusunda tasarlanmış ve okulların hizmetine sunulmuştur.

1991-1995 yıllarında özel okullar için entegre çalışabilen Öğrenci Ücret Takibi ve Muhasebe Paketi , 625 sayılı özel öğretim kurumları için ücret bordrosu program paketi yazılmış özel okulların hizmetine sunulmuştur. (Bu ürün geliştirilirken özel okulların muhasebe servislerindeki deneyimli personellerinden yararlanılmıştır.)

1995 yılında okulların talebi ile Klasik Okul Yönetimi ve Karma Okul Yönetimi ürünleri deneyimli okul müdür yardımcılarının bilgileri doğrultusunda tasarlanmış ve yazılmıştır.

1997 yılında Demirbaş / Ayniyat program paketi kurum ve okullardaki deneyimli memurların bilgileri doğrultusunda tasarlanmış, yazılmıştır.

1998 yılında 3308 Meslek ve Çıraklık Eğitimi Programı yazılmış okulların hizmetine sunulmuştur.

1998 yılında Alo Okul Program Paketi öğrencinin not ve devamsızlık bilgilerini velinin telefon aracılığı ile sesli olarak bilgisayardan öğrenmesini sağlamak için yazılmış ve okulların hizmetine sunulmuştur.

1999 yılında kamu kurumları için birimli İşçi Bordrosu program paketi (hastane, sağlık ocakları, adli kurumlar, bayındırlık, tarım ve köy işleri. vb.) kurumlar için yazılmış ve piyasaya sürülmüştür.

2000 yılında Haftalık Ders Dağıtım programı yazılmış okullarımızın hizmetine sunulmuştur.

2000 - 2009 yılları arasında bu paket programların teknik servis hizmetleri, yeni versiyon yazılımları için destekler verilmiştir.

2009 Yılında özel okullar için entegre çalışabilen Öğrenci Ücret Takibi ve Muhasebe Paketi 'nin windows versiyonu yazılmış, özel okulların hizmetine sunulmuştur. (Bu ürün yazılırken önceki yıllardan gelen tecrübe ve yeni uygulamalar göz önüne alınarak hazırlanmış olup program baştan aşağı daha güncel bir hale getirilmiştir.)

Okul yönetim projeleri konusunda Türkiye’nin binlerce kurumuna yazılım ve destek hizmeti veren şirketimiz, devletin e-Okul ve Say2000 projelerinin başlaması nedeniyle bu sektöre yönelik çalışmalarımız sonlanmıştır.

Şirketimiz, yeni sahalarda çalışma yapmak için araştırmalar yapmaya başlamıştır.

Otel Yönetimi konusunda araştırmalar yapmaya başlayan NCS Net Computer , sektörün ihtiyaçlarını inceleyerek, bu sektöre yatırım yapmaya karar vermiştir, 2010 yılından itibaren analiz çalışmaları başlamış, program yazılımı için en son teknoloji ürünleri araştırılmış ve uygulamaya konmuştur.

NCS Net Computer, var olanın benzeri üretmek yerine, emsallerinden çok daha farklı neler yapılabilir fikrinden hareketle, araştırmalarına Amerika’dan başlamış, bu ülkedeki çeşitli otellerin yönetim sistemleri incelenmiş, San Francisco, Las Vegas ve New York şehirlerinde tasarım çalışmaları yapılmıştır, daha sonra türk otellerinden alınan bilgiler ile programa geniş bir perspektif sağlanmıştır. Dünyanın kullanmakta olduğu yeni teknolojiler değerlendirilerek ve bu sistemlerden çeşitli faydalı fikirler alınarak SaaS sistemine karar verilmiş, bu doğrultuda web tabanlı yazılım çalışmaları başlatılmıştır.

(Sofware as a Service - SaaS) :

Servis olarak sunulan yazılım (Software as a Service - SaaS), web tabanlı bir yazılımın merkezi olarak barındırılması ve işletilmesi ile internet üzerinden kullanıcılara sunulmasına dayanan bir yazılım uygulaması dağıtım modelidir. Müşteriler yazılıma sahip olma maliyetine katlanmadan sadece kullanım başına bir ücret ödemektedirler, böylece önceden herhangi bir maliyet oluşmamaktadır.

Bu model Microsoft Silverlight teknolojisi ile yazılmaya başlanmıştır, Proje, adını Silverlight teknolojisinden almış olup, HotelSilverlight uygulanması olarak geliştirilmiş ve hizmete başlamıştır.

Microsoft Silverlight, web uygulamaları için animasyonları, vektörel, 3D grafik ve video oynatma imkânları sağlayan, WPF tabanlı (Windows Presentation Foundation) tarayıcı (browser) eklentisidir.

Microsoft Windows programlarında yüksek derecede görsel arayüz sağlar. Bu nedenle geleceğin programlama teknolojisi denilebilir.

Otel sektöründe benzeri olmayan geleceğin SaaS hizmeti ile Silverlight teknolojisini bir paket olarak sunuyoruz.
Program, otel sektöründe kullanılan terimlerin ağırlıklı olarak ingilizce olması nedeniyle ingilizce temelli yazılmış olup, aynı zamanda türkçe dil desteğini de sunmaktadır. Diğer ülkelerin dil destekleri için de planlamalar yapılmaktadır.

NCS Net Computer yıllar süren deneyimi ve üstün kalitesiyle, sabit maliyetlerini düşürmek ve her yerde ve her zaman kullanabilecek, erişim özelliğini en faydalı şekilde kullanmak isteyen işletmelere yönelik olarak geliştirilmiş kusursuz bir SaaS (hizmet olarak yazılım) çözümü olan Bulut Tabanlı HotelSilverlight 'ı sunar.


2020-2023 yıllarında özel okullar için entegre çalışan Bulut Tabanlı E-School, Öğrenci Ücret Takibi ve Muhasebe Paketi Yazılmıştır.
Özel Okullarımız için; 1991 Yılında DOS Tabanlı (Öğrenci Ücret Takibi), 2007 Yılında Windows Tabanlı (Robot Öğrenci Ücret Takibi), 2023 Yılında Bulut Tabanlı (Eschool Öğrenci Ücret Takibi) yazılımları üretilmiştir. Robot Öğrenci Ücret Takibi (Windows masa üstü yazılım)'ın yeni versiyon desteği devam edecek olup, Mevcut veya yeni Müşterilerimiz, desteği verilen iki üründen birini ihtiyaca göre tercih edebilecektir.

Yeni ürünümüz Microsoft ASP.Net Core teknolojisi ile yazılmıştır, E-School Bulut Tabanlı Ücret Takibi uygulaması olarak geliştirilmiş ve hizmete başlamıştır.

NCS Net Computer yıllar süren deneyimi ve üstün kalitesiyle, sabit maliyetlerini düşürmek ve her yerde ve her zaman kullanabilecek, erişim özelliğini en faydalı şekilde kullanmak isteyen işletmelere yönelik olarak geliştirilmiş kusursuz bir SaaS (hizmet olarak yazılım) çözümü olan Bulut Tabanlı E-School 'u sunar.

  • NcsLogo
  •   Atatürk Bulvarı No:88/10
         Kızılay / Ankara / Türkiye
  •   +90 312 417 46 04
  •   +90 312 417 02 11
  • info@ncs.com.tr
  • FooterLogo

Hakkımızda

NCS Net Computer Türkiye'de kullanıcıların yazılım ihtiyaçlarını dünya standartlarında ürünlerle karşılamak üzere 1990 yılında Ankara da çalışmalarına başlamıştır. Kaliteli ürünler üretmek için sektörel bazda uzmanlaşmıştır. Devamı...